• Ropta Boys
  • Ropta Boys
  • Ropta Boys
  • Ropta Boys
  • Ropta Boys
  • Ropta Boys

Diverse Foto's uit het verleden:

 

Dokkum – Deze keer wijk ik even af van de historische gebeurtenissen die hebben plaatsgevonden in het bestaan van de v.v. Ropta Boys.

Deze keer heb ik hier en daar een elftal foto uit het archief geplukt.

 

De allereerste foto die hieronder is afgedrukt is bijna 37 jaar oud.

Aan deze foto zit een verhaal. Deze foto was aanwezig in mijn omvangrijk Ropta Boys archief.

Helaas betrof het alleen de foto. Het was mij als archivaris niet bekend wanneer deze foto precies was gemaakt. Onlangs kwam hier verandering in, via de heer Henk Aartsma uit Dokkum.

Hij mailde mij onlangs de foto als kopie uit de Dockumer Courant van 13 april 1973.

Het was Ropta Boys B1 die de zaterdag daarvoor kampioen was geworden met nog twee wedstrijden te spelen. Tot dan toe was er nog geen enkele wedstrijd verloren. Er was één wedstrijd die was geëindigd in een gelijkspel.

Hieronder is de kampioensfoto afgedrukt met daaronder de namen van de spelers.

 

 

Staand van links naar rechts: Leo Nicolai, Jopie de Vries, Bote Kooistra, Dirk Bergema, Pieter Braaksma, Metske van der Meulen, aanvoerder Bram Weidenaar en trainer Gosse W Braaksma.

Zittend van links naar rechts: Klaas Sijtsma, Bean Braaksma, Siebe Jongeling, Livius Meinsma, Joe Hania en Albert van der Vliet.

 

 

De tweede foto is recenter. Het betreft een foto van Ropta Boys 1 na het behalen van promotie van de 6e klasse naar de 5e klasse KNVB in het seizoen 2001-2002 via de nacompetitie. 

Er werd in twee wedstrijden gemakkelijk gewonnen van Sleat.

In Sleat werd het 0-2 voor Ropta Boys en thuis werd het karwei afgemaakt via een 3-1 overwinning. Door deze promotie werd de degradatie van een seizoen eerder naar de 6e klasse meteen te niet gedaan.

 

 

De bijbehorende namen zijn:

Stand van links naar rechts: Andrew Tjeerdsma, Gerard Peter Weidenaar, Jan Ernst Meinsma, Sietse Allema, Sjaak van der Vorst, Arnold Nutma, Eelke van der Wagen, Andries Weidenaar, Fokke Visser en Pieter Braaksma.

Zittend van links naar rechts: Trainer Gerrie de Boer, Jan Pzn Braaksma, Peter Holwerda, Folkert Botma, Jaap Wiep Torensma, verscholen achter Jaap Wiep is Paul Kingma nog zichtbaar, Ernst Braaksma, André Holwerda, Hidde Botma en liggend keeper Remco Meinsma.

 

De derde en vierde foto komen uit het promotie seizoen van Ropta Boys 1.  In het seizoen 1983/1984 promoveerde Ropta Boys 1 van de 1e klasse FVB naar de 4e klasse KNVB.

Om deze promotie te vieren was er op 9 juni 1984 van 16.00 – 18.00 uur een receptie in café Veldzicht te Metslawier.

 

Voorafgaande aan deze receptie speelde het gepromoveerde Ropta Boys 1 tegen Ropta Boys 1 uit de oprichtingsjaren. Er zijn toen enkele foto's gemaakt tijdens deze leuke happening.

Op de eerste foto zijn beide teams afgebeeld. Op de tweede foto staan de spelers van het eerste uur.

Over deze tweede foto zou ik graag een reactie ontvangen van de lezers, met name de oudere lezers.

Als archivaris zou ik graag alle namen willen hebben die op deze foto staan.

Onder foto zal ik diegene benoemen die bekend zijn. De open gelaten plaatsen zie graag via de lezer tegemoet.

 

Alvast bedankt.

 



 

 

Staand van links naar rechts: 1. Floyd Tjeerdsma 2. Jan Castelein
3. Gerrit de Jong
4. Adriaan Raap  5. Gosse W. Braaksma
6. Willem Nieuwenhuis 7. Willem Weidenaar
8. Jan Braaksma 
9. Evert Sjoerdstra  10. Harm Hooghiemstra 11. Renze Wouda.

Zittend van links naar rechts:  1. Lieuwe Nicolai  2. Roel Bosma 
3. Piet van der Mossel 
4. Hette Meinema  5. Fokke van der Vliet 
6. Gabe Soorsma  7. Rielof Dijkstra
8. Jappie Talstra en
9. Jelle Nutma.

 

Veel lees- en kijkplezier.

 

Archivaris Jan Torensma, Dokkum.